Święto Przyjaźni w Olkuszu 06-09.2018

Miasta Partnerskie Olkusz Schwalbach 1997-2018

 

Z okazji 20 rocznicy partnerstwa miast Olkusza i Schwalbach am Taunus odwiedziła nasze Miasto  47.os niemiecka delegacja, w tym 15 os grupa młodzieży.

Krótki, ale intensywny program 21.partnerskiego spotkania zakończył jubileuszowy 20 rok partnerskiej współpracy.

Był okazją do podsumowania dotychczasowych owocnych  działań i przekazania jubileuszowego prezentu -z inicjatywy St. "Miasta Partnerskie" Koło Współpracy z Schwalbach przekazało 1000 Euro wspierając koszt renowacji organów H. Hummla  -i wspólnego świętowania.

Wystąpienia gospodarzy i gości na scenie DK uświetnił muzyczny występ dziecięcego zespołu PiT Ziemi olkuskiej oraz uczniów olkuskich szkół (SP nr 9,LO nr1) które od lat rozwijają pololsko-niemieckie kontakty, a pożegnali  profesjonalnym  radosnym programem uczniowie PSM I st

Całość zorganizowano we współpracy z UMiG Olkusz i MOK, Promocyjne jubileuszowe upominki dla gości przygotowała i sponsorowała  firma Osma.

Program zwiedzania Olkusza-w 100lecie Niepodległości- opracowało  PTTK.

Program dla młodzieży wsparty został dotacją PNWM/D- P Jugendwerk.

Olkuskie St. Miasta Partnerskie serdecznie dziękuje WSZYSTKIM  za współpracę i w imieniu PRZYJACIÓŁ z Schwalbach zaprasza -już za rok-  do odwiedzenia partnerskiego miasta!
Szczególne podziękowania należą się polskim Rodzinom goszczącym uczestników niemieckiej delegacji w swoich domach oraz PP. Z. Krukowieckiemu i W. Baranowi za uświetnienie muzyką i piosenkami pożegnalnego wieczoru!

Za gościnność i urozmaicony jubileuszowy  program  w imieniu całej grupy  podziękował p. Guenter Pabst -przewodniczący Koła Partnerstwa Miast w Schwalbach.